Materiály

Pokožka je největší dýchací orgán lidského těla s vysokou absorpční schopností. Látky, které dětem oblékáme a které mají ve své blízkosti, jim tvoří jejich osobní životní prostředí 24 hodin denně. Citlivá dětská pokožka tak může negativně reagovat na materiály, které ji obklopují, proto jsou certifikovaná BIO bavlna a přírodní materiály tou nejlepší volbou. S láskou a úctou k Vám, k Vašim dětem a k přírodě tedy pracujeme na tom, aby životní prostředí Vašeho děťátka bylo co nejčistší a splňovalo tak vysoké nároky nejen Vás pečujících rodičů, ale také nás výrobců v postoji ke všemu, co nás na naší živé planetě obklopuje a čehož jsme nevyhnutelnou součástí. Tvoříme dětský svět v té nejčistší podobě.

 

 

100% organická bavlna

Biobavlna je přírodní, obnovitelný, ne chemicky opracovaný materiál. Rostliny biobavlny se pěstují bez používání umělých hnojiv, pesticidů, defoliantů a jiných chemikálií, rostliny nejsou geneticky modifikovány. V průběhu zpracovávání biobavlny jsou vyloučeny další desítky nebezpečných chemikálií, které jsou v klasickém řetězci zpracování bavlny běžné. Biobavlna tedy pomáhá udržovat ekosystém i lidi v pracovním procesu v bezpečí, zdraví a čistotě. Naše biobavlna je zpracovávána v souladu s biotextilní certifikací GOTS a OEKO-TEX Standard 100, neobsahuje alergeny, pesticidy, karcinogenní látky ani jiné jedy.

Pokožka je největší dýchací orgán našeho těla s vysokou absorpční schopností, látky, které si oblékáme a které máme kolem sebe, nám tvoří naše osobní životní prostředí 24 hodin denně. S láskou a úctou k Vám, k Vašim dětem a k přírodě tedy pracujeme na tom, aby toto prostředí bylo co nejčistší a splňovalo tak vysoké nároky nejen Vás pečujících rodičů, ale také nás výrobců v postoji ke všemu, co nás na naší živé planetě obklopuje a čehož jsme nevyhnutelnou součástí. Krátkozraké nakupování levných materiálů, vyráběných chemickou cestou, tělo zatěžují uvolňujícími se látkami, je tedy ve Vaší moci osobní životní prostředí Vás i Vašeho děťátka ovlivnit tím správným směrem. Produkty z organické bavlny jsou vyhledávány především pro svou čistotu, kvalitu a trvanlivost chemicky neponičených materiálů – což ocení i Vaše peněženka. Mají příznivé účinky na pokožku, potřebují je nejen zdravé děti, ale také děti alergické a děti s atopickými ekzémy. Pokožka je opravdu velkou vstupní bránou do těla maličkého děťátka, pečlivě tedy vybírejme, čím ji obklopíme.

 

Ovčí rouno

Ovčí vlna je výjimečná nejen svými antibakteriálními účinky, díky kterým je šetrná k dětské pokožce. 100% přírodní produkt působí jako vyrovnávač tepla vyznačující se vysokou hřejivostí a zároveň vzdušností. Vaše děti tak budou v pohodlném teple i při sebevětším vrtění se při spánku, nehrozí jim velmi studená přikrývka na okrajích, jako je to např. u peří, nebude jim tedy zima, ale ani přílišné horko. Ovčí vlas má přirozenou schopnost reagovat na okolní teplotu a také se stahovat či roztahovat. Proto je ovčí vlna dobře prodyšná a schopná v zimě hřát a naopak v létě udržovat příjemnou teplotu. Lůžkoviny z ovčí vlny dobře absorbují vlhkost, dokáží vstřebat vodu o objemu více než 30% své hmotnosti. Jakmile se vlna opět dostane do suchého prostředí, vlhkost předá do okolí. Ovčí vlna tímto také příznivě ovlivňuje spánek a relaxaci těla, dále je antistatická, vytváří nehostinné prostředí pro bakterie a roztoče, je tedy vhodná zejména pro alergiky a malé děti, které jsou citlivé na roztoče. Samočistící schopnost vlny podpoříme častým větráním ve vlhkém počasí nebo v mlze.

 

Bukové dřevo

Bukové dřevo je jedním z nejtvrdších a nejpevnějších dřev našich lesů. Dospělý strom se může dožít okolo 400 let, přírodní energii tedy čerpá pomalu a dlouho. Dřevo vyniká krásnou a moderní kresbou a jeho pozitivní vlastnosti při zpracování jsou nesporné, snad právě proto se tolik těší oblibě ve výrobě hraček a nábytku. Dřevěné prvky dokáží v místnosti absorbovat toxické plyny, vodní páry a negativní energie. Kdysi se věřilo, že kdo doma kousek buku má, dobře dělá, neboť buk obsahuje od přírody magické síly, které dokážou léčit člověka.  Naše bukové dřevo pochází výhradně z naší země – z oblasti Valašska, jeho zpracování je ekologické a na výsledné podobě produktů se vždy podílí lidské ruce.

 

Len

Jednou z nejstarších kulturních rostlin je len. Jeho historie sahá až do období 7000 let př. n. l., kdy se využíval k výrobě plátna pro ošacení či jiným bytovým či stavebním účelům, jeho olejnatá semena jsou známá svými léčivými účinky. Rostliny lnu nepotřebují hnojit a ošetřovat pesticidy a ani při výrobě pak není potřeba chemických úprav. Vlákno lnu je velmi pevné, dobře saje vlhkost, snáší vysoké teploty při praní a žehlení, a protože díky svému hladkému povrchu obsahují málo vzduchu, dobře vedou teplo nebo chlad, což se právě hojně využívá při výrobě letního oblečení a ložního prádla. Jeho tvarová nestálost a velmi vysoká mačkavost navíc dělají jedinečný a osobitý charakter každého produktu a v konečném důsledku i interiéru. Typická je nestejnoměrnost vláken a tvrdší omak. Vlákna jsou velmi pevná a tak zaručují mnoholeté využití, což ocení také vaše peněženka. Přirozené antibakteriální účinky, rezistentnost vůči plísním a ochrana proti UV záření pohladí všechny ty, kteří dbají o své zdraví a zdraví svých nejbližších.

 

 

Zpět do obchodu